[Johannes Buxtorf/Johannes Buxtorfius (1564-1629)] Johannix Buxtorfi Lexicon Hebraicum et Chaldaicum: complectens omnes voces, tam primas, quam Derivates, quae in Sacris Bibliis, Hebrea & ex parte caldaeâ linguâ scriptis, extant. Basiliae [Basel], 1655., Johannes König, 38 sztl.+976-1 p.+12 sztl. lev. Korabeli pergamen-kötésben, sérült borítóval és sérült kötéssel, kijáró lapokkal, foltos lapokkal...
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp., [1924], Globus, (4)+337+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták, sérült borítóval és gerinccel, részben szétvált fűzéssel.
Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat évkönyve 1913. Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1913, Izr. Magyar Irodalmi Társulat, 442 p. Javított gerincű papírkötés, borító nélkül, a címlapon szakadással, helyenként kissé sérült, koszos lapokkal. Hátul hozzáfűzve az 1912. évkönyv első 14 oldala.
The Jewish Museum of Budapest. Szerk.: Ilona Benoschofsky, Alexander Scheiber. Ford.: Joseph W. Wiesenberg. Bp., 1989, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.