[Milne, Alan Alexander] A. A. Milne: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp., 1957, Kossuth (Athenaeum-ny.), 123 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Vegyes német nyelvű mesekönyv tétel, 16 db: Mäuschen Sorgen, Des brave Bienchen, Doktor Allesgut, Firtz Osterhas & Sohn, Wauwau, Heinzel wandert durch das Jahr, Mein Gärtlein, Der Heinzel Wirt, Eisbärli, Hallo! Unfallstelle!, Die lustigen Springer, Schufti!, Famili Braun, Alle Vöglein sind schon da!, Die himmelskuche, In den Wurzelstübchen. München,1931-1942 ,Josef Müller Verlag. Gazdag képanyagg...
Edmondo de Amicis: Szív. A gyermekek számára. Ford.: Radó Antal. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 1 t. + 272 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval.
Storyland. Illustrated by Roberta Paflin. Kenosha, 1946, Samuel Lowe Co. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben.
The Ugly Duckling. Illustrated by Carol Yeakey. Kenosha, 1946, Samuel Lowe Co. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben.
B. Büttner Lina: Egy rút kis leány története és egyéb elbeszélések. Bp., 1898, Franklin. Kiadói festett egészvászon kötés, illusztrált, kopottas állapotban.
S. Sóváry Mária: Csacsogó és Makogó. Kacsa majális. Wessely Norbert rajzaival. Bp.,1948,Palladis, 63 p. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés, kissé sérült kötéssel.