Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 318

Szekfű Gyula: Mi a magyar? A Magyar Szemle könyvei XV. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság. Laza kiadói egészvászon kötésben.
17599.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
Belovic, Jasna: Die Sitten der Südslawen. Dresden, 1927, Paul Aretz Verlag. Számos fekete-fehér képtáblával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel, ex libris-szel.
17600.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
3 db könyv: Krunák Emese: Somogyi Győző. Mai Magyar Művészet. Bp., 1987, Képzőművéseti Kiadó. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a borítón kopásnyomokkal. Megjelent 2000 példányban. + Barcy Zoltán - Somogyi Győző: Magyar huszárok. Bp., 1987, Móra. Kiadói kartonált papírkötés. + Hermann Róbert - Somogyi Győző - Basics Beatrix: Magyar Hősök arcképcsarnoka. Bp., 1996, Néprajzi Múzeum. Kiadói tűzött papírkötés.
17601.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43
Kopp Jenő 2 műve: A háromszáz éves pesti papnövelde. Bp., 1948, Központi Papnevelő Intézet, 35 p. + LXXII t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétváló fűzéssel. + Magyar mesterművek Budapest Székesfőváros Képtára gyűjteményében. Bp., 1942, Officina, 10+(2) p. + 10 t. (színes reprodukciók). Kissé sérült kiadói papírborítóban, intézményi bélyegzővel.
17602.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
5 db könyv: Gerald Durrell: Férjhez adjuk a mamát; A részeg erdő; A halak jelleme; Hogyan lőjünk amatőr természetbúvárt? + Gerald és Lee Durrell: Durrell a Szovjetunióban.
17603.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Quintus Horatius Flaccus összes versei. Szerk.: Borzsák István, Devecseri Gábor. Kétnyelvű klasszikusok. Bp., 1961, Corvina, 784+(4) p. Latin-magyar, kétnyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
17604.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
Dante Alighieri összes művei. Szerk. és az utószót írta: Kardos Tibor. Babits Mihály, Károlyi Amy, Weöres Sándor és mások fordításaival. Bp., 1965, Magyar Helikon, 1218 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
17605.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
17606.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Franka Tibor: A kifosztott ország. Pannon tükör - 2000. (Bp., 2001), magánkiadás. Kiadói papírkötés.
17607.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp., 1943, Bibliotheca (Antiqua-ny.), 479+(1) p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér képtáblákkal. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, egy kissé szakadt lappal, intézményi bélyegzőkkel.
17608.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Botka Ferenc (szerk.): Szép elmélet fonákja.Cikkek, művek, beszédek, interjúk (1945-1957). Bp., 2002, Petőfi Irodalmi Múzeum. 603 p. Kiadói papírkötés.
17609.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
Petőcz György: Csak a narancs volt. A Fidesz története Fodor Gábor, Hegedűs István, Molnár Péter, Szelényi Zsuzsanna, Ungár Klára visszaemlékezésében. H.n., 2001, Irodalom Kft., 420 p. Bozóki András bevezető tanulmányával. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos lapélekkel.
17610.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft