M. Rázusová-Martáková: Hófehérke. Ford.: Zólyomi Antal. D. Landrová rajzaival. Pozsony, é.n., Vydavatelstvo Osveta N. P. Martin. Négy kinyitható, térbeli illusztrációval (ebből kettő sérült, hiányos). Kiadói keménytáblás kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Schmid Kristóf Ifjúsági iratai. VI. kötet, Harmadik egészében újra átdolgozott magyar kiadás, új beszélyekkel bővítve és tíz acélmetszettel díszítve Sujánszky Antal szerkesztése alatt. Pest, 1850, Emich Gusztáv. Korabeli kopottas félvászon kötésben.
Schmid Kristóf Ifjúsági iratai. VII. kötet, Harmadik egészében újra átdolgozott magyar kiadás, új beszélyekkel bővítve és tíz acélmetszettel díszítve Sujánszky Antal szerkesztése alatt. Pest, 1850, Emich Gusztáv. Korabeli kopottas félvászon kötésben.
Tamás István: Háry János az Olimpiászon. Rajzolta: Enyvvári Herbert. Bp., 1936, Cserépfalvi (Löbl Dávid és Fia-ny.), 85+(3) p. + 10 (színes) t. Szövegközi fekete-fehér és egészodalas színes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, részben szétvált fűzéssel, több lap és képtábla kijár.
R. Berde Mária: Az árva királyfi. Eredeti székely népmesék. Fáy Dezső rajzaival. Magyar Tájak Mesekincse I. Bp., [1941], Athenaeum, 105 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.
Utazás a marsba! A mars bolygó foglya. Átdolgozta: Dr. Csángó Theofil. Bp., [1916], Magyar Kereskedelmi Közlöny (Tolnai-ny.), 156+(4) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, restaurált hátsó kötéstáblával és gerinccel.
Bari Károly: Az erdő anyja. Cigány népmesék és néphagyományok. Gyűjtötte, fordította és a bevezetőt írta: - -. Bp., 1990., Gondolat. A szerző illusztrációival. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Kincs István: Az Irsay ősök. Ifjúsági regény. Szombathely, [1946], Martineum, 197 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, sérült gerinccel, részben szétvált fűzéssel, a szennylapokon névbejegyzéssel, rajzokkal.