Ghile Gábor: Szigetszentmiklós. Szigetszentmiklós, 2012., Szigetszentmiklós Város Önkormányzata és Szigetszentmiklós és Térsége TDM. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Greguss György: Utazás Keleten 1881. Ő Felsége "Zrínyi" korvettjén. Készítette: - - cs. k. had. teng. apród. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: Csonkaréti Károly. [Bp., 1989], Optimum. A kézzel írt és illusztrált eredeti fakszimile kiadása, kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott műbőr-kötés és kiadói papírkötés, kissé kopottas kiadói kartontokban.
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Az előszót írta: Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. köt. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 97+(8) p.+ CLX+(5) t. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel.
5 db pszichológiai könyv: Kényszerek fogságában - A panaszkodó ember; Önismeret, emberismeret, világismeret; Mindennapi játszmáink - Az emberi kapcsolatok pszichológiája; Sors és önismeret - Belső erőforrásaink felfedezése; Hidak egymáshoz - Empátia, kommunikáció, konfliktuskezelés.
Dr. Zsigovits Béla: Utazzál velem a föld körül. Bp.,1940, a szerző kiadása (Korda-ny.), 351 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Papírkötésben, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel.
10 db Afrikával kapcsolat könyv: Georg Schweinfurth: Afrika szívében; Futó József: Afrika; Rátz Kálmán: Afrika ébred; Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig; stb. Vegyes állapotban.
Bíró Aurél: A Farkasréti Mindenszentek Plébánia története. Bp., 2021, Farkasréti Mindenszentek Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.