cca 1820 után Doctor Luther Márton' életének leírása. Egyszer'smind egy rövid oktatással az ő általa elkezdett reformatióról és az az által szerzett evangelika vallásról. Protestans olvasóknak. Soprony, én., Kultsár Katalin Asszony' betűivel, 46 p. Korabeli papírkötés, régi intézményi bélyegzővel, a gerincen címkével.
12 db piarista szerzőktől származó, ill. piarista témájú kiadvány (Balanyi György: Calasanzi Szent József élete; Jelenits István 2 könyve; Sík Sándor 3 könyve; A magyar kegyestanítórend budapesti gimnáziumának értesítője az 1935-36. iskolai évről; stb.) Vegyes állapotban.
Dr. Karácsonyi János: Magyarország egyháztörténete főbb vonásaiban 970-től 1900-ig. Nagyvárad, 1915, Szent László-ny., (8)+499+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé fakó gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel.
Pruzsinszky József: Krisztus előtti, különösen mózesi áldozatokról. Hittudori értekezés. Vác, 1885, Mayer Sándor, 73+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Tihanyi Béla: A profécia karizmája Jeremiásnál. A Budapesti Kir. Magy. Tudományegyetemen a hittudományi doktori fokozat elnyerése végett benyujtott értekezés. (Kézirat gyanánt). Bp., 1916, Stephaneum-ny., 112 p. Kissé sérült kiadói papírkötés, ragasztott.
Csajka Ernő: A katholika egyház isteni szervezete. Hittudori értekezés. Balassagyarmat, 1890, Kék László, 85 p. Kiadói papírkötés, aranyozott lapélekkel, fakó borítóval, a gerincen ragasztott.