cca 2000 Melocco Miklós (1935- ) Magyar Corvin-lánccal és a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas szobrászművész, kezében 'A városépítés allegóriája' c. alkotásával, melyet a városi polgármesterek találkozóján az év polgármestere, alpolgármestere és jegyzője díjjal kitüntetettek vehették át. Hátoldalán feliratozott fotó, 17,5x12,5 cm
cca 1940 előtti felvételek Horthy Miklós kormányzóról, 3 db modern nagyítás ismeretlen képi forrásokról + hozzáadva 4 oldalas összeállítást a Pesti Napló képes mellékletéből, a kormányzóról készült fénykép illusztrációkkal, 10x15 cm
cca 1920-1950 Dinnyés Lajos (1901-1961) politikus, országgyűlési képviselő, miniszterelnök (1947-1948) családi fotóalbuma, benne régi családi, nyaralási képekkel (Dabas, Balaton, Horvátország, Olaszország), stb., összesen kb. 116 db fotó albumlapokon, részben feliratozva, vászonborítású albumban, 24,5x18 cm
cca 1950-1996 Jeszenszky László (1927-2003) középtávfutó, olimpikon (1952-es, 1956-os olimpia: 3000 méteres akadályfutás) fotó és igazolvány hagyatéka benne sport és családi fotók is, kb. 86 db fotó, változó állapotban, különféle méretben.
1946 szept. 8. Rákosi Mátyás MKP főtitkár, Keresztury Dezső vallás- és közoktatásügyi miniszter, Dobi István földművelésügyi miniszter, későbbi államelnök a Parasztszövetség nagygyűlésén a budapesti Hősök terén, hátoldalán feliratozott fotó, törésekkel, 24x18 cm
cca 1970 Jean Martinon (1910-1976) francia zeneszerző, karmester koncertet vezényel Budapesten, hátoldalán feliratozott, pecséttel jelzett sajtófotó, ragasztásnyommal, 24x18 cm