Schnitzler Arthur: Guszti hadnagy és egyéb elbeszélések. Ford.: Roboz Adnorné. Bp., 1914, Athenaeum. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, a hátsó borítón kisebb folttal.
Stratz, Rudolf: Béka a Földön. Ford.: Sebestyén Károly. Milliók Könyve 152. sz. Bp., 1927, Singer és Wolfner, 64 p. A borító Bayer Ágost munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Nodier, Charles: Aubert Teréz. Ford.: Csillay Kálmán. Milliók Könyve 175. sz. Bp., 1929, Singer és Wolfner, 64 p. A borító Pólya Tibor munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Somlay Szabó József: Báránycsengő. A szerző, Somlay Szabó József (1921-1999) református lelkész, pedagógus, irodalomtörténész, költő által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott, sérült papír védőborítóban.