Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 298

Körmendi Lajos: Öt perc az élet. A kötet illusztrátora, Bényi Árpád (1931-2006) festőművész által aláírt példány,(Menny és Pokol c. fejezetnél.) Karcag, 1997, Barbaricum Könyvműhely. 151 p. Kiadói papírkötés, alákúzásokkal.
17494.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Dávid Gyula: 1956 Erdélyben és ami utána következett. Magyar Esszék. Bp., 2016., Nap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben
17495.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Szacsvay Imre: Életem és emlékeim. Sajtó alá rendezte és a bevezető életrajzot írta: Balassa Imre. A sajtó alá rendező, Balassa Imre (1886-1974) író, újságíró, dramaturg, zenekritikus által aláírt példány. Bp., 1940., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé fakó gerinccel és borítóval.
17496.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

17497.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Kallós Ede: Regélnek a múzsák... Hellén regék. Jaschik Álmos rajzaival. Bp., [1932], Fővárosi Könyvkiadó Rt., 94+(2) p. Oldalszámozás kívüli képtáblákkal. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti illusztrált papírborító egy részét felhasználták, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzőkkel.
17498.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Dreiser, Theodore: Amerikai tragédia. Ford.: Szőllősy Klára. Helikon Klasszikusok. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (1375./1500) példány.
17499.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

17500.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,43
21,43

Rotterdami Erasmus: Nyájas beszélgetések. Vál. ford., magyarázatokkal ellátta: Komor Ilona, és Trencséni-Waldapfel Imre. Pieter Brueghel, Albrecht Dürer, Urs Graf, Hans Holbein, Hans Lützelburger metszeteivel illusztrálva. Bp., 1967., Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőfóliát ragasztottak a borítóra, sérült gerinccel, volt könyvtári példány. Megjelent 2700 példányban.
17501.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Illyés Gyula: Lélekbúvár. Szatira. Bp.,1943,Révai. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
17502.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29

Horváth János: A magyar irodalom fejlődéstörténete. Bp., 1980., Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17503.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Kemény Géza: Rekviem egy mosolyért. Versek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Collage könyvek 2. Veszprém, 1997, Kollázs 2000 Művészeti Stúdió. Kiadói papírkötés, hullámos.
17504.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Oscar Wilde: Az infánsnő születésnapja. Ford.: Takács Mária. Oscar Wilde Válogatott Művei II. köt. Bp., én., Világirodalom. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon hiánnyal.
17505.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft