Bodnár Zsigmond: A népfajok sorsa és más kérdések. Bp., 1900, Pátria, (4)+224p. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, régi iskolai bélyegzőkkel.
Joel Selvin: Summer of Love. The Inside Story of LSD, Rock & Roll, Free Love and High Times in the Wild West. New York, 1995, Plume. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp.,1889, Révai (Pallas-ny.), (8)+227 p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal, egy lap kijár.
Krúdy Gyula: A podolini kísértet. Modern Írók Könyvtára. Bp., 1906, Rákosi Jenő. Első kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az utolsó 4 lap laza, szakadt, a hátsó szennylapon ceruzás jegyzettel.
Czigány György: Augusztus tárgyai. Válogatott és új versek. A szerző, Czigány György (1931-) Erkel Ferenc-, Liszt Ferenc- és József Attila-díjas író, költő, újságíró, szerkesztő által DEDIKÁLT példány. Bp.,1987,Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Albert Zsuzsa: A szőlőinda vitorlái. A szerző, Albert Zsuzsa (1932-) Magyar Örökség díjas és József Attila-díjas magyar író, költő, műsorvezető által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2005., Kortárs. Kiadói papírkötés.