Török Tamás: Erdélyi mefisztó. A szerző, Török Tamás (1925-1993) Jászai Mari-díjas rendező, író, dramaturg, Érdemes Művész által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1988., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Kós András: Élet és rajz. A szerző illusztrációival. A szerző, Kós András által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 2004., Polis. Kiadói kartonált papírkötés.
Lengyel László: A szabadság melankóliája. Bp., 2014, Kossuth, 390 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Sediánszky János: Emlék és varázslat. (Útirajzok félmúltban.) A szerző, Sediánszky János (1931-2021) író, újságíró által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1997,Larus. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, kissé megviselt állapotban.
Martonyi János: Mi és a világ. Írások 2002-2010. A szerző, Martonyi János (1944-) politikus, volt külügyminiszter által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2015., Magyar Szemle Könyvek. Kiadói kartonált papírkötés.
Tormay Cecile: Két forradalom. Részletek Tormay Cecile Bujdosó Könyvéből. Nemzeti Könyvtár 73-74. sz. Bp., (1942), Nemzeti Könyvtár (Stádium-ny.), 127+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Árnyak. Nevezetes bűnesetek gyűjteménye. Szerk.: Dr. Hegedüs Lajos Kandid. II. köt. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv. Átkötött egészvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, nem teljes.
Koós Zoltán: A liberalizmus alkonya. Az Országos Nemzeti Klub kiadványai 33. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval.