Péczely József: A nagy titok. Nemzeti Könyvtár 105. sz. A borítólap és a szövegrajzok Szalmás Béla munkái. Dr. Nyáry Pál: Régi magyar babonák c. tanulmányával. Bp., 1943, Stádium, 63+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, helyenként kissé foltos.
Móra Ferenc: A fele sem tudomány. Bp.,1948,Bibliotheca. A borító Fischer Ilona (Filo, 1910-1986) munkája. Posztumusz első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban.
A szerelemről. José Ortega y Gasset elmélkedései. Ford.: Szentkuty Pál. Bp., 1942, Bibliotheca, 231+(1) p. A borító Fenyves Sándor munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült, kissé foltos, illusztrált kiadói papír védőborítóban, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
Gróf Zrínyi Miklós prózai munkái. Sajtó alá rendezte, bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Markó Árpád. A Magyar Szemle Klasszikusai. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság, 378+(2) p. + 7 t. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, néhány foltos lappal, "M. kir. körmendi honvéd állomásparancsnokság" bélyegzővel.
Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz. Biczó András rajzaival. Bp., 1941, Dante, 1 t. + 198+(1) p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal. Számozott (1874.) példány, a szerző fényképével és saját kezű aláírásával.
3 db régi iskolai tankönyv: Jónás Márton: Mennyiségtan. VII. rész; Dr. Varga Zoltán: Magyarország története I. (A szatmári békéig). Gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Debrecen, 1941, Tisztántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel. + Kornis Gyula: A pszichológia és logika elemei a gimnázium számára. Bp., 1942, Franklin-Tár...