Nyitray Viktória: Nyitray Dániel. Miskolc művészpolgára. Elfeledett életművek II. Miskolc, 2006., Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum - MissionArt Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal. Megjelent 500 példányban.
Delacroix naplója. Ford. és a bevezetést írta: Bárdos Artur. Officina Könyvtár 24/25. Bp., 1944., Officina. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Egy fiók tartalma. Gadányi Jenő művészeti írásai, kritikák, újságcikkek művészeti eseményekről 1920-tól. Szerk.: Kilián László. Veszprém, 2001, Arthouse. Kiadói papírkötésben.
Szabados Jenő (1911-1942). Szerk.: Szabados Pál. Vecsés, 2011., József Attila Művelődési Ház. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötésben. Megjelent 400 példányban.
Körmendi Lajos: Az én Karcagom avagy Bod László festőművész világjárásai és hazatalálásai. Bod László (1920 - 2001) festőművész által DEDIKÁLT példány. Karcag, 1999., Barbaricum Könyvműhely. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.
Uitz Béla kiállítása. A szovjet múzeumokban és a művész tulajdonában lévő művekből. Bp., 1968, Magyar Nemzeti Galéria-Kulturális Kapcsolatok Intézete. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott papírkötés.
László Gyula: Hatvan főember. Cseh Gusztáv rézkarcai. Az előszót és a képek ismertetését - - írta. Bp., 1993., Kráter Műhely Egyesület. Kiadói papírkötés.
Baranyay. Baranyay András válogatott művek/selected works 1967-1989. Székesfehérvár, 1989, István Király Múzeum. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói papírkötés