S. Nagy Katalin: Farkas István. Bp., 1994, Arthis. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Farkas István (1887-1944.) festőművész, a huszadik századi magyar festészet egyik jelentős alakja. 1944. júliusában az auschwitzi megsemmisítő táborban hunyt el.
Fábri Zoltán, a képalkotó művész. Szerk.: Pap Pál. Koltay Gábor előszavával. Bp., 1994, Szabad Tér. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 256 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói zsinórfűzött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a borítószéleken apró szakadásokkal.
Pogány Ö. Gábor-Tóbiás Áron: Mattioni Eszter. Szelényi László fotóival. Szekszárd, 1990, Wosinszky Mór Megyei Múzeum. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Thorma János és pályatársai, tanítványai. Szerk.: Szakál Aurél, Kovács Zita. Kiállítási katalógus. Kolozsvár, 2013, Quadro Galéria. Gazdag képanyaggal. Magyar, román és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Sümegi György: Kép - szó. Képzőművészek '56-ról. A szerző, Sümegi György (1947-) művészettörténész által által F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2004.,PolgArt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
Határnyitás 1989. Opening of the border 1989. Szerk.: László Ágnes. XXVII. Magyar Sajtófotó Kiállítás. Határnyitás 20 éve kísérő kiállítás. Kiállítási katalógus. Bp., 2009., Magyar Újságírók Országos Szövetsége. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Lyka Károly: A képírás ujabb irányai. Bp., 1906., Singer és Wolfner, 1 t. + 165+3 p.+23 t. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, egy kijáró táblával. Miklóssy Gábor (1912-1998) erdélyi festőművész névbejegyzéseivel.; Kis krónikák. Szép Könyvek 7. Bp.,én.,Singer és Wolfner. Kiadói sérült papírkötésben, rossz állapotban. Kis könyv a művészetről. Bp., 1964., Képzőművészeti Alap...