Gerle János - Kovács Attila - Makovecz Imre: A századforduló magyar építészete. Békéscsaba, 1990, Szépirodalmi Könyvkiadó, 287 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadó kissé szakadt, kopott papír védőborítóval, foltos lapélekkel.
Énekek éneke. Szalay Lajos rajzai. Miskolc,1992,Miskolci Galéria, 1 p.+14 t. Szalay Lajos (1909-1995) Kossuth-díjas grafikus, a 20. századi magyar rajzművészet megújítójának 14 db ofszet nyomású grafikáját tartalmazó mappa. Kiadói papírmappa, a mappán kis szakadással.
Kortárs művészet. Szoborpályázatok. 1950-2000. Szerk.: Nagy Ildikó. XX. századi magyar művészeti dokumentumok. Bp.,2006., Képző- és Iparművészeti Lektorátus. Kiadói kartonált papírkötés.
Egry József arcképe. Egry József írásai. Írások Egry Józsefről. Vál. és szerk.: Fodor András. A képeket vál. és a jegyzeteket összeáll.: Szabó Júlia. Bp., 1980, Magyar Helikon. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (0488./1200) példány. Tüskés Tibor (1930-2009) író, irodalomtörténész által Sümegi György (1947-) művészettörténészne...
Garas Klára: Magyarországi festészet a XVIII. században. Magyarországi barokk festészet. II. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
Jan Bialostocki: Régi és új a művészettörténetben. Művészet és elmélet. Szerk. és az előszót írta: Marosi Ernő. Bp., 1982., Corvina. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Ceredi művésztelep. Art Colony Cered. 1996-2010. Szerk.: Fürjesi Csaba, Kun Cecília, Sánta László. Cered, 2011, Ars Longa Művészeti Egyesület-Ceredi Nemzetközi Művésztelep. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben,
István Farkas. (1887-1944) retrospective exhibiton. Bp.,2005, Budapesti Történeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. Farkas István (1887-1944) festőművész, a huszadik századi magyar festészet egyik jelentős alakja. 1944. júliusában az auschwitzi megsemmisítő táborban hunyt el.