Dánielné Lengyel Laura: Idegen világban. Ifjúsági elbeszélés. Bp., 1921, Eisler G. (Ujságüzem-ny.), 111+(1) p. + 4 t. Makoldy József egészoldalas rajzaival. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült, viseltes borítóval, hiányos gerinccel, belül jó állapotban, ajándékozási bejegyzéssel.
Lengyel Miklós: Tamás érdeklődik.(Kézi univerzum). Harmadik sorozat. Bp, é.n., Pantheon Irodalmi Intézet R-T. Mühlbeck Károly rajzaival illusztrálva. Kopott félvászon kötésben.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Mese a lótuszvirágról. Indiai mesék. Vál. és ford.: Schäfferné Földvári Ilona. Bp.,1980,Móra. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
Verses állatmesék. Bera Károly festményeivel. H.n., 1996, Aquila. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lap kötés meglazult és apró foltokkal.