4-ik tánc és nóta album. Bp., 1941, Csárdás Zeneműkiadó Kft., 64 p. A borítón Pályi Jenő grafikájával. Kissé sérült kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Somfai László: Tizennyolc Bartók-tanulmány. A szerző, Somfai László (1934-) Széchenyi-díjas zenetörténész által Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző, dalszerző részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1981., Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Molnár Antal: A zene birodalmából. A szerző, Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, esztéta, brácsaművész által Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző, dalszerző részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1979., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kopott papír védőborítóban.
Czigány György: Csak a derű óráit számolom... A szerző, Czigány György (1931-) Erkel Ferenc-, Liszt Ferenc- és József Attila-díjas író, költő, újságíró, szerkesztő, zenei rendező, műsorvezető, érdemes művész által Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző, dalszerző részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1981., Zeneműkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Szőllősy András: Honegger. A szerző, Szőllősy András (1921-2007) Kossuth- és Széchenyi-díjas magyar zeneszerző, zenetudós által Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző, dalszerző részére DEDIKÁLT példány. Zenei kiskönyvtár. Bp., 1980., Gondolat. 2. kiadás. Kiadói kartonált papíkrötés.
Garai Imre: Sláger Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző, dalszerző részére hosszú, személyes írással DEDIKÁLT példány. Bp., 1966. Zeneműkiadó Kiadói papaírkötésben
László Zsigmond-Mátéka Béla: Liszt Ferenc élete képekben és dokumentumokban. Az egyik szerző, László Zsigmond (1893-1981) zenetörténész által Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző, dalszerző részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1978, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.