Zsolnay díszváza, Gres alapon kétszínű bordó és kék, kristálymázzal, jelzett: domború körbélyegző, Formaszám: 6740, szélén apró mázlepattanással, talpperemén apró lepattanás, Zsolnay, Pécs, 1903 körül. 12x12x7cm A kristálymáz, lényegében egyszínű alapon, véletlenszerűen létrejövő kristályosodás a mázban. A kristálymáz színtestek előállítása során alumínium-oxidot kevernek össze színező oxidokkal, ...
Antik kinai ( Blanc de chine) Guayin gyerekekkel, kuangxi periodus, ritka !!!, fehérmázas porcelán, jelzés nélkül, korának megfelelő állapotban, m: 20 cm
1984. "Magyarország - Franciaország Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, apró kopásnyomokkal, jelzett, d: 10,5 cm