M. Rázusová-Martáková: Hófehérke. Ford.: Zólyomi Antal. D. Landrová rajzaival. Pozsony, é.n., Vydavatelstvo Osveta N. P. Martin. Négy kinyitható, térbeli illusztrációval (ebből kettő sérült, hiányos). Kiadói keménytáblás kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp., (1941), Palladis Rt., 62 p. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, kissé sérült, kopott, borítóval
B. Csűrös Emilia: Kisbaconi fenyőfák. Ifjúsági regény. Vida Mária rajzaival. Bp., 1943, Uj Idők (Singer és Wolfner), 285+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, szétvált állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel.
Schmid Kristóf Ifjúsági iratai. VI. kötet, Harmadik egészében újra átdolgozott magyar kiadás, új beszélyekkel bővítve és tíz acélmetszettel díszítve Sujánszky Antal szerkesztése alatt. Pest, 1850, Emich Gusztáv. Korabeli kopottas félvászon kötésben.
Schmid Kristóf Ifjúsági iratai. VII. kötet, Harmadik egészében újra átdolgozott magyar kiadás, új beszélyekkel bővítve és tíz acélmetszettel díszítve Sujánszky Antal szerkesztése alatt. Pest, 1850, Emich Gusztáv. Korabeli kopottas félvászon kötésben.
Bari Károly: Az erdő anyja. Cigány népmesék és néphagyományok. Gyűjtötte, fordította és a bevezetőt írta: - -. Bp., 1990., Gondolat. A szerző illusztrációival. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.