Dr. Finály Henrik: A latin nyelv szótára. A kútfőkből a legjobb és legújabb szótárirodalomra támaszkodva összeáll.: - - . Bp., 1884, Franklin-Társulat, X+ 2134 (hasábszámozás) +(1) p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, érdekes ajándékozási bejegyzéssel.
Petrovics Béla: Felderítő úton a "csodák" birodalmában. A Pszichikai Kutatás Szemináriumának Népszerű Könyvtára 1. sz. Bp., 1942, Pszichikai Kutatás Szemináriuma (Hungária-ny.), 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kissé foltos állapotban.
Kant, [Immanuel]: A tiszta ész kritikája. Ford.: Alexander Bernát és Bánóczi József. Filozófiai Írók Társa IX. köt. Bp., 1913, Franklin-Társulat, XVI+731+(1) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, a borítón kisebb foltokkal, régi iskolai bélyegzővel.
Rudolf Reinhard: Weltwirtschaftliche und Politische Erdkunde. Breslau (Wrocław), 1929, Ferdinand Hirt, 279+1 p. Német nyelven. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés./ Linen-binding, in German language.