Tornyok és temetők. Magyar írók utazásai a Felvidéken. Összeáll.: Filep Tamás- Gusztáv-Tóth László. Luzsicza Árpád rajzaival illusztrálva. Bp., 1999, ISTER. Kiadói papírkötés.
Petercsák Tivadar: Népszokások Filkeházán. Debrecen, 1985, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszékének kiadványa. Papírkötés, kopottas állapotban.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. Hőgyész, 1990, Nagyközségi Közös Tanács, 290 p.+11 t.(térkép-mellékletek.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, kiadó kissé foltos papír védőborítóban.. Megjelent 3000 példányban.
A szerző, Várnagy Antal (1923-2001) dedikáciával.