1915 Temetési karénektár, II. basszus, Kőszeghy István mikolczi ref. tanító tulajdona. Kézzel írt füzet kottákkal. Kissé sérült borítóval, helyenként foltos.
Vötterle, Karl: Haus unterm Stern. Ein Verleger erzählt. Kassel, 1969, Bärenreiter. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. A szerző, Karl Vötterle (1903-1975), a Bärenreiter német zenei kiadó igazgatója által DEDIKÁLT példány.
cca 1930 Seiber Mátyás (1905-1960) zeneszerző, tanár névjegykártyája. Seiber ezen időben a Frankfurti Hoch Konservatorium dzsessz tanszakának vezetőjeként működött, mely a világon elsőként nyújtott akadémiai szintű dzsessz oktatást. Korábban Kodály Zoltánnal gyűjtött népdalokat, később Angliában telepedett le. / Business card of famous Hungarian-British composer Mátyás Seiber, who also lived in Frankfurt a.M./Germany.
Vegyes kotta tétel: Händel: Der Messiah.; Clementi: Gradus ad parnassum.; Haydn: Die Schöpfung. [Egybekötve.] Leipzig, én., Peter. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal, névbejegyzéssel (Ullmann Pál.) Benne szakadozott egyéb papírokkal, közte további egy kotta.
Friedman, Myra: Buried Alive. The Biography of Janis Joplin. New York, 1973, william Morrow & Company. Kiadói félvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
3 db Bartók Bélával kapcsolatos könyv - Balázs Béla: A kékszakállú herceg vára; A csodálatos mandarin; Bónis Ferenc: Bartók Béla. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
Ingrid Rosell: Reflections of a world. A view of Wagner's Ring world. Stockholm, 1987., Fischer & C. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kartonált papírkötés.