Curas, Hilmar: Erleichterte und durch lange Erfahrung verbesserte Französische Grammatik. [...] Berlin, 1786, Friedrich Nicolai, (12)+464+(12) p. Német és francia nyelven. Modern kötésben, kissé foltos lapokkal.
[Shaw, George Bernard (1856-1950)]: The Complete Plays of Bernard Shaw. London, 1931, Constable and Co. Ltd., (6)+1131 p. Első kiadás. Angol nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomott egészbőr-kötésben, a borítón és a gerincen kisebb kopásnyomokkal, néhány kis felületi sérüléssel, néhány lapon kis lapszéli szakadással. /
First edition. In full leather-binding, with minor wear.
Johann Michael von Loen: Der redliche Mann am Hofe. Faksimiledruck nach der Ausgabe von 1742. Mit einem Nachwort von Karl Reichert. Stuttgart, 1966, J. B. Metzlersche Verlagsbuchhandlung. Reprint kiadás. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
March, Richard: Braut aus Indien, oder: Die Geheimnisse einer Weltstadt. I-II. köt. Neusalza, [1878-1879], Hermann Oeser. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült. kopott borítóval, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
[Fouillée, Augustine] G. Bruno: Le tour de la France par deux enfants. Devoir et patrie. Paris, 1886, Eugene Belin et Fils, (4)+508 p. Rengeteg szövegközi illusztrációval. Francia nyelven. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, néhány kissé foltos, sérült, javított lappal.
Shakespeare, William: The Dramatic Works of William Shakspeare, from the Text of Johnson, Steevens, and Reed. With the Preface of Dr. Johnson and a Copious Glossary. London-Edinburgh, 1855, T. Nelson and Sons, 1 t. (a szerző acélmetszetű portréja) + XIV+964 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas képpel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói bordázott gerincű, dombornyomott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Rudyard Kipling: The jungle book. With illustrations by J. L. Kipling, W. H. Drake, and P. Frenzeny. London, 1903., Macmillan. Angol nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.