Magyar Zsidó Almanach. I. évfolyam. Szerk.: Dr. Patai József. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomda. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer N.-féle kötés, kissé sérült borítóval
Kőrösy Ferenc: Egy asszimiláns zsidó cionizmusa. A szerző, Szántói Kőrösy Ferenc/ (Francis de Korosy (1906-1997) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1944,(Springer Gusztáv-ny.), 95 p. Tűzött papírkötés, foltos, megviselt állapotban.
Cecil Roth: Zsidó középkor. Javne Könyvek 11. Bp.,[1943.], Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége, 163 p. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Mezey Ferenc: Rajzok a magyar zsidó életből. Népszerű Zsidó Könyvtár 15. Szerk.: Bánóczi József és Gábor Ignác. [Bp.,1925,] Népszerű Zsidó Könyvtár,[Globus-ny.], 45+3 p. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé foltos borítóval.
Scheiber Sándor 2 könyve: Scheiber Sándor: Folklór és tárgytörténet. III. köt. Bp., 1984, Magyar Izraeliták Országos Képviselete, 623 p. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2100 példányban. + A budapesti Zsidó Múzeum. Szerk.: Benoschofsky Ilona és Scheiber Sándor. Bp., 1987, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.