Kovácsy Béla - Monostori Károly: A ló és tenyésztése. 600 képpel, 14 műmelléklettel és 1 színes lótenyésztési térképpel. Bp., 1905., Pátria, XII+653+(3) p. + 14 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t. Harmadik, javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal, képtáblákkal, kihajtható térképpel illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, névbejegyzésekkel, néhány lapon firkával, intézményi bélyegzésekkel.
1929 r. Cholnoky Jenő (szerk.): Földrajzi és statisztikai atlasz. 78 fő és 155 melléktérkép, világstatisztika. Szerk.: - -. Bp., 1929, Győző Andor. Második, javított kiadás. Újrakötött egészvászon-kötésben, jó állapotban
Flammarion Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása II. köt. Bp., 1882, Pallas. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált, egy kihajtható táblával. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Annales Historico-Naturales Musei Nationalis Hungarici. Vol. III. 1905. A Magyar Nemzeti Múzeum Természetrajzi Osztályának folyóirata III. köt. 1905. Szerk.: Horváth Géza. Bp., 1905., MNM, 4+582+2 p.+XIII p. + 4 sztl. lev. Korabeli félbőr-kötésben, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Beneden, [Pierre-Joseph] van: Description des ossements fossiles des environs d'Anvers. Annales du Musée Royal d'Histoire Naturelle de la Belgique - Série Paléontologique Tome IV. Bruxelles, 1880, F. Hayez, 81 p. Francia nyelven. Kiadói nagyalakú papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Koninck, [Laurent-Guillaume] de: Faune du calcaire carbonifére de la Belgique. Annales du Musée Royal d'Histoire Naturelle de la Belgique - Série Paléontologique Tome V. Bruxelles, 1880, F. Hayez, 133 p. Francia nyelven. Kiadói nagyalakú papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
A természet világa sorozat 2 kötete, Az állat és élete I-II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, első előzéklapok nélkül