Dálnoki Veress Lajos Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt (1920-1945.) I-III. kötet. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh. Mellékletek: az első két kötet mellékletei fénymásolattal pótoltak, a III. kötet 23 melléklete megvan. Egységes, piros, kiadói nyl-kötésben
4 db román nyelvű militária könyv: Teofil Gh. Sidorovici - Aurel S. Goia: Carnetul Strajerului. [A Román Királyság Straja Tarii ("Őrszemek") paramilitáris ifjúsági szervezetének alapkiadványa.] Bucuresti, 1939, Atelierele Grafice SOCEC & Co., 448 p. + 4 t. (színes képtáblák). Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. + Ion Stefan: Submarinul; Tancul; Manual de Aparare L...
Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiss...
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, időrendi táblázatokkal (mellékletek.) Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, restaurált borító A mellékletek közül két időrendi tábla van meg, melyek ragasztottak
Handel Mazetti, Peter: die Österreichisch-Ungarische Kriegsmarine vor und im Weltkrieg. Klagenfurt, Carl Röschnar. Kiadói félvászon kötés, képekkel illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Clair Vilmos: Magyar párbaj. A párbaj története. Magyar párbajok. Párbajkódex. Ságvári György előszavával. Bp., 2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
Barcy Zoltán - Karch Pál: Hangászok - hangszerek - hangjegyek. Trombita- és dobjelek az osztrák-magyar hadseregben és haditengerészetnél (1629-1918). Műhelytanulmányok a Magyar Zenetörténethez 6. Bp., 1985, MTA Zenetudományi Intézet. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. A könyv egyik szerzője, Barcy Zoltán által DEDIKÁLT példány.
Rainer M. János: Századosok. Bp., 2018., Osiris-OSZK. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. "1939. január 15-én a budapesti Ludovika Akadémián honvéd hadnaggyá avattak százhatvan férfit. Mindannyian az első világháború éveiben születtek. A második végére - már aki megérte, mert közülük minden negyedik meghalt - századosok lettek. Egy vert sereg katonáiként érte őket 19...