cca 1938-1945 Újszülött gyermek fejlődésének dokumentációja, kézzel írt bejegyzések a születéstől 7 éves korig, viseltes, irredenta borítójú füzetben (sérült, foltos, szétvált borító)
1939 novembere, Farkasházy Miklós (1895-1964) festőművész, grafikus és felesége, Donner Gertrúd Mária (1902-1968) festőművész, szobrász kondoleáló levele Gerő Ödönné, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének, amelyben kiemeli Gerő szerepét a kulturális életben: "Mi művészek, megboldogult urában elvesztettük a nagy hozzáértőt, atyai tanácsadót, jóakarót, aki örök fiatalságával és művészi lángolá...
1939. nov. 13 Simonyi Zsigmondné, Simonyi Zsigmond (1853-1919) nemzetközi hírű nyelvész feleségének kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének, amelyben megemlékezik Gerő egy Simonyi Zsigmondról írt cikkéről: "(...) Ha még száz évig élnék, nem felejthetném, drága uramról írott, gyönyörű, a tudóst és embert egyaránt értékelő remek cikkét. (...)" Bő 1 kézzel írt...
1939 Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves, a Pester Lloyd művészeti rovat vezetőjének halála után a családnak küldött sok-.sok kondoleáló levél, kb. 170 db és további kb. 50 db részvét nyilvánító távirat. Érdekes, izgalmas, átnézésre érdemes anyag!
cca 1940 Jézus Szíve Szakosztály szándékai, Kalocsai Papnevelő Intézet, díszes, kézzel rajzolt heti imarend, karton, jelzett (P. Fejes I.), apró lyukakkal, sérülésekkel, foltokkal, 28,5x20,5 cm
cca 1940-1947 Goldmark Péter Károly (1906-1977) a színes televízió magyar származású feltalálójával kapcsolatos dokumentumok és fotók tétele, 5 db sajtófotó, 15 db újságkivágás és egyéb dokumentum, közte magyar és külföldi lapok, a fotók mérete: 18x23 cm
cca 1950 Vaszary János (1899-1963) Kölcsönadott élet c. novellájának 12 oldalas + Ismeretlen című darabjának kézirata, gépirat 3-25. oldal magyar nyelven