13449.
428. Lezárult gyorsárverés
Fotó
2 000 Ft
1899-1900 A budapesti kir. m. tudományegyetemi Bölcsészethallgatók Segítő Egyesületének bizottsága, többek közt Oppel Jenő (1878-1947), a ceglédi Kossuth Múzeum későbbi igazgatója; Ágner Lajos (1878-1949) későbbi magyar irodalomtörténész, orientalista. Vintage tabófotó kartonon, Uher Ödön műterméből, kissé kopott, karton bal felső sarkában sérült, 28x23 cm. Az 1900. március 15-én avatott Petőfi-emléktábla költségeinek fedezésére a Bölcsészhallgatók Segélyező Egyesülete indított gyűjtést.