Mihályi Gábor: Az ellenreneszánsz drámairodalma. Dráma a két világháború között. Bp., 2001, Új Világ, 189+1 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Mihályi Gábor (1951-2017) irodalomtörténész által felesége, Földes Anna (1930-2017) író, kritikus, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
Lengyel László: A szabadság melankóliája. Bp., 2014, Kossuth, 390 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Bársony István: Magyar élet. Elbeszélések. Bp., [1920], Pallas, 187+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos, a könyvtesttől nagyrészt elvált borítóval.
Defoe Dániel: Robinson Crusoe élete és viszontagságai. Ford.: Domby Béla. Bp., é.n. (cca 1925), Franklin-Társulat, 120 p. A borító Zombory-Moldován Béla munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé koszos lappal.
Böngérfi János: Kádár Pali, a kis magyar Robinson. Xantus Sándor művészi tollrajzaival. Bp., 1943, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. Ötödik kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel.
Magyar Vilmos: Alpár Ignác élete és működése II. rész: Út a hírnév felé. 1882-1896. Bp., 1933, Budapesti Építőmesterek Ipartestülete, 97+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.