Huxley, Aldous: Szép új világ. Ford.: Szinnai Tivadar. Bp., [1946], Pantheon, 208 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, részben szétvált fűzéssel.
Herzog-Hauser, Gertrud: Publius Ovidius Naso. Ausgewählte Dichtungen. Sammlung Lateinischer Klassiker. Wien-Leipzig, 1928, Österreichischer Bundesverlag, 160 p. Német és latin nyelven. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
Cooper, [James Fenimore]: Az útmutató. Cooper után átdolgozta: Klaus Bernhard. Ford.: Dr. Pallagi Gyula. Bp., [1914], Athenaeum, 128 p. + 5 t. (színes litográfiák). Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes állapotban, kopott, sérült borítóval, laza fűzéssel, több kijáró lappal.
Ruzsa Imre: A szimbolikus logika elemei. Egységes jegyzet, kézirat. Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar. Bp., 1982, Tankönyvkiadó, 221+(3) p. Kiadói papírkötés, néhány lap alján kis szakadással. Megjelent 906 példányban.
Nagy Endre: A Geődhyek. Vidám Könyvek. Bp., 1905, Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap-ny.), 267+(5) p. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopottas borítóval.
Medveczky Bella: Mámor. Bp., [1930], Dick Manó (Pallas-ny.), 302+(2) p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé koszos, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Dr. Alan P. Brauer - Donna Brauer: ESZO, azaz hogyan örvendeztethetik meg az egymást szeretők az Elnyújtott Szexuális Orgazmus órákig tartó gyönyörével egymást. Ford.: F. Nagy Piroska. Bp., 1991, minD Kft. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Comenius, Johannes Amos: A látható világ. Az 1669-ben megjelent háromnyelvű kiadás magyar szövege alapján és fametszeteivel közzétette, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Geréb György. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2100 példányban.