Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 286

Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin. Egyetlen kiadás. Kiadói papír kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó táblán a papír kissé hullámos. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
17365.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

Bárczy István - Lyka Károly - Kner Imre - Mikszáth Kálmán - Bródy Lajos: Hatvan esztendő. (1873-1933). Bp., 1933, Hungária-ny. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, kisebb lapszéli sérülésekkel, ázásnyomokkal.
17366.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

17367.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Gróf Bethlen Lajos önéletírása. Bevezetéssel és jegyzetekkel közli: Dr. Szádeczky Lajos. Az író két képével. (Különnyomat az "Ujság" 1908. évi januári számaiból). Kolozsvár, 1908, Gombos Ferencz-ny., 126 p. + 2 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos, kissé sérült lapszélekkel.
17368.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147+1 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 491. példány. Szép, bibliofil kiadás. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
17369.

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147+1 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, ...

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,88
12,00
28

Babits Mihály: Jónás könyve. Bp.,(1941), Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 20 sztl. lev. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval. Számozott (715./1400) példány.
17370.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Kosztolányi Dezső: Meztelenül. Első kiadás! Bp., 1927, Athenaeum. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
17371.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Kazinczy Ferenc: Árnyékrajzolatok. Rajzolta - - maga' kezével 1784-1814. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Rexa Dezső. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, sérült lapszélekkel, az első négy lap felvágatlan.
17372.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1898, Athenaeum, 231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök). Ötödik díszkiadás. Kiadói viseltes, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17373.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

Jókai Erdélyben. A legnagyobb magyar regényíró születésének századik forduló évében. Összeáll.: Tabéry Géza és Incze Ernő. Nagyvárad, 1925, (Sonnenfeld-ny.), 191 p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, a borítón apró sérülésekkel, több lap (113-128 p.) kijár. Névre szóló, kizárólag előfizetők számára készült könyv, könyvárusi forgalomba nem került.
17374.

Jókai Erdélyben. A legnagyobb magyar regényíró születésének századik forduló évében. Összeáll.: Tabéry Géza és Incze Ernő. Nagyvárad, 1925, (Sonnenfeld-ny.), 191 p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, a borítón apró sérülésekkel, több lap (113-128 p.) kijár. Névre szóló, kizárólag előfizetők számára kés...

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
13

Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. "The Pencil of Nature by H. Fox Talbot" kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a "The Pencil of Nature", a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének 150 éves évfordulóján, 1000 számozott példányban, ebből a 177. számú példány.
17375.

Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. "The Pencil of Nature by H. Fox Talbot" kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a "The Pencil of Nature", a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének...

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

17376.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft