Fekete István: Tarka rét. Elbeszélések és versek. Vál. és szerk.: Fekete Istvánné. Bp., 1973, Móra. Első kiadás. A borító és a fedélterv Würtz Ádám munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Fekete István 9 db könyve, nagyrészt második-negyedik kiadások: Tíz szál gyertya, Ballagó idő, Csí, Kittenberger Kálmán élete, Kele, Zsellérek, Vuk, Tüskevár, Hú. Jó állapotban
10 db Fekete István-mű, illetve róla szóló könyv: Fekete István: Tíz szál gyertya; Hú; Bogáncs; Kele - Vuk; Zsellérek; Ballagó idő. + Ifj. Fekete István: Fekete István az Édesapám volt...; Fekete Istvánra emlékezve... + Valló László: Emlékké válok magam is... Fekete István élete. Vegyes állapotban.
Verne Gyula:A Grant Kapitány gyermekei. I-II. köt. Ford.: Vértesi Arnold. Bp.,é.n., Franklin, 237; 271 p. Nyolcadik kiadás. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér rajzokkal illusztrált. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az egyik címlapon hiány, a másik címlap szakadt.
John Ruskin: Szezámok és liliomok. Ford.: Farkas Klára. Kiadja: Kisfaludy-Társaság. Bp., 1911., Franklin. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában.