Vegyes külföldi művészeti könyvtétel: Albrecht Dürer 60 Bilder, Anthony Bosman: Kokoschka, Franc Marc, Matisse 1911-1930, Picasso. Különféle kiadásokban. Papírkötésekben. Változó állapotban.
Jaszovszky Miklós-Barna Balázs: Mazőgazdasági és ipari ismeretek a polg. fiúiskolák első osztálya számára. Bp.,1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lapon bejelöléssel.
Ihász-Kovács Éva - Jákói Attila: Akit megfest a a szivárvány. (Geiszler József festőművész munkássága.) A művész, Geiszler József által DEDIKÁLT példány. Bp., 1990., Cserhát Művész Kör. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példány.
Németh Annamária: "Be van az én szűröm ujja kötve..." A Bakonyi szűr és mestere, Zalai Károly. Pápa,én., Jókai Mór Városi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Herman Lipót: A művészasztal. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, az eredeti papírborító elülső része és fülszövege beragasztva a könyvbe.
1904 Művészet III. évf. 6. sz. Szerk.: Lyka Károly. Bp., 1904, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat-Singer és Wolfner. Számos fekete-fehér illusztrációval. Lotz Károly (1833-1904) festőművész halálának alkalmából róla szóló írásokkal, műveinek reprodukcióival, kihajtható melléklettel ("Lotz Károly emlékezetére"). Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, az elülső borító lejár,...
Johannes Itten: A színek művészete. A szubjektív élmény és objektív megismerés, mint a művészethez vezető utak. Tanulmányi kiadás. Fordította Karátson Gábor. Bp.,2000, Göncöl. Kiadói kartonált papírkötés, enyhén sérült papír védőborítóval
Artner Tivadar: Ló és lovas a művészetben. Bp.,1982,Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.