Ébényi Gyula: A szőlő, gyümölcsös, konyha és virágoskert trágyázása. Bp.,1938, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói kissé sérült spirál-kötés, kissé foltos borítóval, foltos címlapon intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Betnár Béla (főszerk.): A magyar kertészet és külföldi kapcsolatai. Bp. - Drezda - Aalsmeer, 1927, "A Világ Kertészete Írásban és Képben" Nemzetközi Kertészeti Lexikonnak "A dunaállamok kertészete" című sorozata kiadóhivatala. 436+2 p. Kiadói sérült papírkötés, részben felvágatlan. Ritka!
Dr. Szőllősy Lajos: A táplálkozás. A Magyar Szemle Kincsestára. Bp., 1929, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval.
Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi borvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, Szekszárdi-ny. 188 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Prato, Katharina: Süddeutsche Küche auf ihrem gegenwörtigen Standpunkte. Leipzig-Wien, 1881, Aug. Hesse's Buchhandlung. Német nyelven. Pótolt gerincű, kopott kiadói egészvászon-kötésben, egy-két kissé foltos lappal.