Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp.,1890, Arad Sz. Kir. Város-Kölcsey-Egyesület, (Franklin-ny.), 1 t.+222+2 sztl. lev.+3 mell. + 1 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Kiadói javított egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóva...
1899 Magyar Történeti Életrajzok 1899. XV. évf. 1-5. füzet: Fraknói Vilmos: Werbőczi István életrajza. Magyar Történeti Életrajzok. 1899. XV. évf. 1-3.füzet.; Erdélyi Pál: Balassa Bálint. 1551-1594. Magyar Történeti Életrajzok. 1899. XV. évf. 4-5.füzet.; Bp., 1899, Franklin, 128;129-256; 257-380 p. +10 (mellékletek) t.; 1 t. (Werbőczi István birtokainak térképe)+127; 129-251 p.+9 (mellékletek) t. ...
[Fejér György] Georgius Fejér: Memoria Stephani Katona doctrina et sciptis clarissimi. Scripsit - - Bibliothecarius. Budae, 1835., Typis Typogr. Regiae Universitatius Ungaricae, XXXII p. Papírkötésben.
Tóth András: Az erdélyi románság története. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 13. sz. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Kiadói papírkötés. A szerző által Kincs Elek (1897-1978) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp.,[1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+3 p. +16 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+(8) p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, jó állapotban.
[Windischgrätz] Windischgraetz Lajos, herceg: Küzdelmeim. -- naplójegyzetei. [Budapest, 1920]. Szerző kiadása 239 p. Windischgrätz Lajos herceg (1882-1968) IV. Károly bizalmasa volt. Korabeli javított félvázon kötésben