Szmrecsányi Miklós: Eger és környéke részletes kalauza. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, kopottas állapotban.
[Francesco Sforza Pallavicino (1607-1667)] Dell' Istoria del Concilio di Trento scritta dal padre Sforza Pallavicino della Compagnia di Gesu, Ora Cardinale della Santa Romana Chiesa. Parte Terza. Roma, 1664, Per Biagio Diuersin, 8 sztl. lev. +885+1 p.+34 sztl. lev. Borító nélküli példány, az első lap restaurál, az utolsó és utolsó előtti lap mentén javítással, intézményi bélyegzőkkel.
Kovács Béla: Az egri egyházmegye története 1596-ig. Az egri főegyházmegye sematizmusa III. Schematismus Archidiocesis Agriensis III. Eger, 1987, Egyetemi Nyomda-ny., 205 p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Jó állapotban.
Kétszáz éves az Egri Főegyházmegyei Könyvtár. 1793-1993. Emlékkönyv. Szerk.: Antalóczi Lajos. Az Egri Főegyházmegye Sematizmusa VI. Eger, 1993, Főegyházmegyei Könyvtár, 343 p. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. + 1993 Meghívó az Egri Főegyházmegyei Könyvtár jubileumi ünnepségére
Ma már csak emlék? Mere memories? 1952 Budapest 1975. Válogatta és szerk. Gere Mihály. Eszterházy Péter előszavával. Ford.: Dornacher Kinga. Bp., 2002, Városháza. Magyar és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr kötésben, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Bódi Ottó: A sopronbánfalvi hősi temető. Sopron, 2016, Bánfalvi Idegenforgalmi és Kulturális Egyesület, 64 p. Számos fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.