B. Huszár Éva: A Heves Megyei Levéltár térképeinek katalógusa. Szerk.: Bán Péter. A Heves Megyei Levéltár Segédletei 7. Eger, 2001, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány. Megjelent 200 példányban.
Winkler Gábor: Győr. 1539-1939. Győr, 1998, Műhely Kht., 285+3 p. Magyar, angol és német nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Frankfurt am Main. Die Geschichte der Stadt in neun Beiträgen. Hrsg. von der Frankfurter Historischen Kommission. Veröffentlichungen der Frankfurter Historischen Kommission. XVII. Sigmaringen, 1994., Jan Thorbecke. Német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Tér-képek. A budapesti Kossuth Lajos tér újjáépítésének krónikája. 2012-2014. Wachsler Tamás fényképeivel. Szerk.: Réthly Ákos. A fotós, Wachsler Tamás által DEDIKÁLT példány. Bp., 2014., Premier Press. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kovács Attila: Dobronaki életképek a 20. század első feléből. Lendva/Landava, 2011, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet/ Zavod za kulturo madzarske narodnosti. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói kartonált papírkötés
Erdélyi könyvek tételben. 10 mű 13 kötetben: Szabó K. Sándor: Bevonulás Erdélybe 1940, Kövi Pál: Erdélyi lakoma, Moricz Zsigmond Erdély trilógia, Dsida Jenő: Versek, Hankó Vilmos: Székelyföld (reprint), Marczali Henrik: Erdély története (reprint), Tarnócz Márton: Erdély művelődése és története. Ódon Erdély 1-2, Szakolczay Lajos: Erdélyi ősz, Borsi Kálmán: A temesvári levente per,
[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Gazdag szövegközt...
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+8+214+2 p.+16 t. + 1 (kihajtható, színes térkép: Belső-Ázsia térképe, rajzolta: Reithofer Károly, 1: 4,000,000, Bp., Franklin, szakadt, 46x6...
[Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 206 p. + 22 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér ...
Stein Aurél (1862-1943): Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. köt. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 1 (címkép)+XV+136;137-247 p + 52 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képtáblákkal, közte kihajtható képtáblákkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan...
Reinhard Bauer: München. Eine Stadt vor 100 Jahren. Bilder und Berichte. München,1995.,Susan Beer. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.