Mégis az ember az úr! (Tiszavölgyi árvíz 1970). Szerk.: Várkonyi István. Bp., 1971, Táncsics. Számos egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban.
Ésszel járom be a Földet! (Utazás a világ körül A Földgömb folyóiratban 1999-2002 között megjelent cikkek segítségével). Szerk.: Farkas Péter. H.n., é.n., PFP Bt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Lázár István: Világjárók-világlátók. Régi magyar utazók antológiája. Bp., 1986, Móra Ferenc Könyvkiadó. Felvégi Andrea fényképeivel. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.
6 db Sopronnal kapcsolatos kiadvány: Dr. Horváth Zoltán: Sopron és a megye múltja egykorú iratok tükrében (a szerző által DEDIKÁLT) + Soproni László: A Zettl-Langer gyűjtemény Sopronban + Soproni Szemle 4 db száma
Donald Worcester: The Texas Cowboy. By the Texas Cowboy Artist Association. Introduction by Elmer Kelton. Fort Worth, 1986, Texas Christian University Press. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Greguss György: Utazás Keleten 1881. Ő Felsége "Zrínyi" korvettjén. Készítette: - - cs. k. had. teng. apród. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: Csonkaréti Károly. [Bp., 1989], Optimum. A kézzel írt és illusztrált eredeti fakszimile kiadása, kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott műbőr-kötés és kiadói papírkötés, kissé kopottas kiadói kartontokban.