1799 Komárom vármegye nemessége által kiadott, latin nyelvű okirat, nagyréti Vajda István (Stephani Vajda de Nagy Réth) részére, két kézzel írt oldal, felzetes viaszpecséttel, sérüléssel, foltokkal
cca 1800 Rákóczi György Ágotha János törökök elleni harc miatt adományozott nemesi oklevelének XVIII. sz végi, XIX. sz. eleji másolata, majd XX. sz. eleji fordítása
1851 Nagyszeben (Hermannstadt) - földtehermentesítési értesítés az illetékes hatóságtól Bürkös (Barghis, Erdély) településen elhelyezkedő birtok ügyében, Erdély teljhatalmú császári megbízottjának szárazbélyegzőjével