1949 Toroczkai Oszvald (1884-1951), a Szabad Képzőművészek Szakszervezete titkárának levele ifj. Cezene Béláné Hikádi Erzsébet festőművészhez (1911-2008), amelyben a csoportkiállítással kapcsolatos ügyek megbeszélésére hívja. Toroczkai Oszvald (1884-1951) autográf aláírásával, Szabad Képzőművészek Szakszervezete bélyegzőjével. Proveniencia: a művész hagyatéka. Hajtásnyommal, kissé foltos.
cca 1954 A Szabad Nép szerkesztőségének írt dokumentumok, amelyben a R(ákosi) M(átyás) Szerszám és Gépgyár pártértekezletéről ír az ismeretlen író, benne számos javítással, 31 + 11 sztl. lev.
1956-os forradalomhoz kacsolódó tétel: Obersovszky Gyula (1927-2001) újságíró, költő, 1956-os forradalmár, a forradalom alatt az Igazság c. lap szerkesztőjének autográf feljegyzései, kb. hat és fél beírt oldal, egyik lap hiányos, mindegyik lap sérült. Az Igazság c. lap első számának első lapja, feltehetően próbanyomata, sérült. Valamint további sokszorosított gépiratok, Derzsi Sándor, Eörsi István...
1960 Szabó Gyula (1930-2014) színművész személyi nyilvántartó kartonjának anyaga. Benne: aláírt önéletrajza, aláírt szerződése, valamint színigazgatói jellemzései, melyben politikai irányultságára is kitérnek.
cca 1960-80 Magyar Írószövetség párttag nyilvántartó lapjai (kartonjai), össz. kb. 50 db, közte sok neves író, költő, újságíró, irodalomtörténész: Dobozy Imre, Baranyi Ferenc, Bertha Bulcsu, Thiery Árpád, Iszlai Zoltán, Jovánovics Miklós, Kovács Sándor Iván, Földes Mihály, Faragó Vilmos, Bogáti Péter, Mezei András, Örsi Ferenc, Major Ottó, Almási Miklós, Teknős Péter, Thury Zsuzsa stb. 10x14 és 21...