Tarbay Ede: Tükrök által darabokban. Kettős hitvallás. Versek. A szerző által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Jel könyvek 8. Bp., 1993., Jel Kiadó. Kiadói papírkötés.
Horváth Lajos: Olasz csizma. Novellák. A szerző által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Székesfehérvár, 1993, Vörösmarty Társaság. Kiadói papírkötés.
Földes Géza: Porból lettünk. Két elbeszélés az ifjúság számára. Nagy Lázár rajzaival. A szerző, Földes Géza által DEDIKÁLT példány. "Gaal Mózes úrnak szíves barátsággal." Bp.,[1894.], Szerzői, (Markovits-Garai-ny.), 141+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal.
Gál Árpád: A sátán bibliája. Bp., 1926, "Pátria", 137+(1) p. Első kiadás. A borító avantgárd illusztrációja Stajrits Sándor munkája. Kiadói papírkötés, a borítón és gerincen kis sérüléssel, foltokkal.
Gonda Béla, ifj.: A régi világ szellemes asszonyai. Írta és az Urániában előadta: - - . Bp., [1923], a szerző kiadása ("Élet"-ny.), 100 p. Átkötött félvászon-kötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Bessenyei György: Anyai oktatás. Magyar Irodalmi Ritkaságok XV. (15.) sz. Bp., (1932), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 80 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel, régi intézményi bélyegzővel.
Kiss Menyhért: A gyémántos harang és más versek. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 143+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval és lapszélekkel.