Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 325

Zachár Ilona: ....és terjesztém a szent tüzet. I-II. köt. Bp.,én., Grill. Kiadói félvászon-kötés, Dajbukát Gergely ex libris-szével és ajándékozási soraival.
17586.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Szezám könyv. Ifjúsági könyvtár 6 kötetéből készült kiadói kolligátum. Szerk.: Dr. Szemák István. [Egybekötve]:  Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek.;  Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek.; Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji).; Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák.;  Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival.; Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Kiss Lajos rajzaival.; Pozsony-Bp.,é.n. (1896-1898),Stampfel Károly, 110+2; 102+2; 79+1; 104; 101+2; 132+2 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon kis hiánnyal, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, pár lapélen folttal, az első rész egy lapja (49/50) sérült.
17587.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
1919-1920 Kolligátum, benne a Legjobb könyvek számai (51., 55., 56., 48., 47. számai.), valamint a Heti Ujság I. évf. 4-5. sz., valamint a Pesti Tükör XII. évf. 7. sz., valamint a Pesti Futár XII. évf. 584, 586, 591, 597,598,606, 609. számai. Egybekötve. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, köztük számops grafikus borítóval is, egy-két kijáró lappal, kopott borítókkal. Nagyrészt 1919-es számok, de közte 1 db 1920-as is.
17588.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
Bíró-Balogh Tamás: Könyvvel üzenek néked. Radnóti Miklós dedikációi. Bp., 2016, Szépmíves. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17589.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
17590.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
17591.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Mécs László: Megdicsőülés. Mécs László aláírásával! Mécs László legszebb versei. Hincz Gyula színes kőrajzai által tolmácsolva. Nemzeti Művészet. Budapest, 1935, Mécs-Mártoncsik, (Kellner-ny.), 48 p. Második kiadás. Megjelent 300 számozott példányban, ez számozatlan. Borító nélkül. Színezett példány, egyik oldal firkált! helyenként kissé foltos lapokkal.
17592.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Hans Sachs:A lovag meg az ibolya. Harminchárom farsangi komédia és egy svank. Mann Lajos fordításában. A fordító által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Orpheusz Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
17593.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Endrei Judit: Mindörökké nő. Endrei Judit könyve. DEDIKÁLT! Szentendre, 2003., Endrei Könyvek. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17594.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
4 db általános iskolai tankönyv (VI. osztály): Történelmi olvasmányok; Magyar könyv; Természetrajz; Számolás és mérés. A VI. osztály számára. Bp., 1947, Vallás- és Közoktatásúgyi Miniszter. Kiadói papírkötés.
17595.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
2 db általános iskolai tankönyv: Harmadik könyvünk. + Negyedik könyvünk. Olvasmányok, nyelvi ismeretek, számolás és mérés. A falusi iskolák számára. Bp., 1947, Vallás- és Közoktatásúgyi Miniszter. Kiadói papírkötés.
17596.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1935., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói kopott aranyozott félbőr-kötés. Számozatlan példány.
17597.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft