Vámos Miklós: Utazások Erotikában. (Ki a franc az a Goethe?) Bp., 2007, Ab Ovo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Kisfaludy Károly minden munkái. A Kisfaludy-Társaság megbízásából szerkeszté s kiadta: D. Schedel Ferenc. Pest, 1843, Kisfaludy-Társaság, 1 t. (címkép) +XX+1050 hasáb+(1) p.+1051-1064 hasáb+(1) p. Viseltes félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, hiányos, szétvált gerinccel, helyenként sérült, foltos, a fűzéstől elváló lapokkal.
Flammarion, Camille: Uránia. Bieler, Gambard és Myrbach eredeti rajzaival. Bp., 1896, Légrády, (8)+308 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé kopott, sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
Brankovics György: A nővilág. Wanjura A. rajzaival illusztrált. Schweiger-Lerchenfeld Amand után - -. Bp., 1882., Mach H. és Társa. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, két kijáró lappal, egy hiányzó táblával, foltos lapokkal.
Illyés Gyula: Magyarok. Naplójegyzetek. I-II. köt. Bp., [1938], Nyugat (Hungária-ny.), 221 p., 231-468 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, a borítón apró foltokkal, ex libris-szel.
Szentmihályiné Szabó Mária: Szabad Hazában. Bp.,(1941.), Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyomokkal.
Donászy Ferenc: Toldi Miklós bujdosása. Átdolgozta Dr. Donászy Ferenc. Bp., 1946., Hungária. A borító illusztrációja, és az egészoldalas képtáblák Sebők Imre grafikus, festőművész munkái. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, a gerincen kis sérüléssel.