Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 325

5 db életrajzi kötet a Franklin-Társulat "Költők és írók" sorozatából: Csengeri Lajos: Homeros; Császár Elemér: Kisfaludy Sándor; Kéky Lajos: Baksay Sándor; Váczy János: Kazinczy Ferenc; Barabás Ábel: Goethe. (Költők és írók - Élet- és jellemrajzok az irodalom köréből). Bp., 1907-1917, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítókon helyenként kisebb kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
17622.

5 db életrajzi kötet a Franklin-Társulat "Költők és írók" sorozatából: Csengeri Lajos: Homeros; Császár Elemér: Kisfaludy Sándor; Kéky Lajos: Baksay Sándor; Váczy János: Kazinczy Ferenc; Barabás Ábel: Goethe. (Költők és írók - Élet- és jellemrajzok az irodalom köréből). Bp., 1907-1917, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítókon helyenként kisebb kopásnyomokkal, egyé...

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Erdélyi Szépmíves Céh 4 kiadványa. Tamási Áron: Szűzmáriás királyfi I-II. köt, Szántó György: Mata-Hari., Makai Sándor: Egyedül., Tabéry Géza: Vértorony II. köt. Kolozsvár,én,Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, egy kopott, foltos borítóval.
17623.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Szabó Magda 2 könyve: Alvók futása. Bp., 1967, Corvina. Első kiadás. Kass János rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kisebb folttal, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Abigél. Bp., 2013, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
17624.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Erkel Ferencz emlékkönyv. Születésének századik évfordulójára írók és tudósok közreműködésével szerk.: Fabó Bertalan. Bp., 1910, "Pátria", 250 p. Számos szögközi fekete-fehér illusztrációval, mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
17625.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Werfel, Franz: A meg nem születettek csillaga. I-II. köt. Ford.: Gáspár Endre. Bp., 1947, Nova, (4)+379+(1) p., (4)+355+(1) p. Első magyar kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17626.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Somló István: Színészek, szerepek. Bp., 1959, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a hátsó borító kissé sérült. Megjelent 6500 példányban. A szerző által Sivó Emil részére DEDIKÁLT példány.
17627.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
10
Márton József: Magyar-német és német magyar lexikon, vagyis szókönyv. Első darab: Magyar - német rész. Készítette: - -. Béts, 1811, Pichler Antal, XV+1+876 (kéthasábos számozás)+5 p. Második, megjobbított és megbővített kiadás. Magyar és német nyelven. Átkötött kopott félvászon-kötés, a címlapon átsatírozott bejegyzéssel, egy-két ceruzás bejegyzéssel.
17628.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Hiadar: Honn és Künn. Hiador Költői Művei II. köt. Szabadka, 1866, Oblath Leo,(Prága-Hase Gottlieb-ny., 8+269 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos, ex libris bejegyzéssel.;   Jósika Miklós: Az első lépés veszélyei. Pest, 1860, Heckenast, 2+259; 2+268 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, sérült hiányos borítóval.;   Jókai Mór: Az uj földesur I-III. köt. Pest, 1862., Emich Gusztáv,161+1;178+1;154+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, sérült hiányos borítókkal, a II. kötet foltos.;   Berczik Árpád: Házasítók. A Nemzeti Színház Könyvtár 79. füzet. Bp., 1875., Pfeifer Ferdinánd, 58 p. Kiadói papírkötés, felvágott példány.
17630.

Vegyes könyvtétel, 4 db: Hiadar: Honn és Künn. Hiador Költői Művei II. köt. Szabadka, 1866, Oblath Leo,(Prága-Hase Gottlieb-ny., 8+269 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos, ex libris bejegyzéssel.; Jósika Miklós: Az első lépés veszélyei. Pest, 1860, Heckenast, 2+259; 2+268 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, sérült hiányos borítóval.; Jókai Mór: Az uj földesur I...

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
17631.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Galaktika Fantasztikus Könyvek, 3 kötet: Luigi Menghini: A felhőbirodalom; Adam Hollanek: Még egy kicsit élni; Harry Harrison: A technicolor időgép. + Galaktika magazin 2008. júliusi száma, jó állapotban.
17632.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57
17633.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
0,29
17634.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft