5 db életrajzi kötet a Franklin-Társulat "Költők és írók" sorozatából: Csengeri Lajos: Homeros; Császár Elemér: Kisfaludy Sándor; Kéky Lajos: Baksay Sándor; Váczy János: Kazinczy Ferenc; Barabás Ábel: Goethe. (Költők és írók - Élet- és jellemrajzok az irodalom köréből). Bp., 1907-1917, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítókon helyenként kisebb kopásnyomokkal, egyé...
Werfel, Franz: A meg nem születettek csillaga. I-II. köt. Ford.: Gáspár Endre. Bp., 1947, Nova, (4)+379+(1) p., (4)+355+(1) p. Első magyar kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Somló István: Színészek, szerepek. Bp., 1959, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a hátsó borító kissé sérült. Megjelent 6500 példányban. A szerző által Sivó Emil részére DEDIKÁLT példány.
Márton József: Magyar-német és német magyar lexikon, vagyis szókönyv. Első darab: Magyar - német rész. Készítette: - -. Béts, 1811, Pichler Antal, XV+1+876 (kéthasábos számozás)+5 p. Második, megjobbított és megbővített kiadás. Magyar és német nyelven. Átkötött kopott félvászon-kötés, a címlapon átsatírozott bejegyzéssel, egy-két ceruzás bejegyzéssel.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Hiadar: Honn és Künn. Hiador Költői Művei II. köt. Szabadka, 1866, Oblath Leo,(Prága-Hase Gottlieb-ny., 8+269 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos, ex libris bejegyzéssel.; Jósika Miklós: Az első lépés veszélyei. Pest, 1860, Heckenast, 2+259; 2+268 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, sérült hiányos borítóval.; Jókai Mór: Az uj földesur I...
Galaktika Fantasztikus Könyvek, 3 kötet: Luigi Menghini: A felhőbirodalom; Adam Hollanek: Még egy kicsit élni; Harry Harrison: A technicolor időgép. + Galaktika magazin 2008. júliusi száma, jó állapotban.