Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 325

Fazekas Mihály: Lúdas Matyi. Karácsony Sándor bevezető tanulmányával. Debrecen, 1939, Exodus, 32 p. + 10 t. (fametszetek). A címlap és a fametszetek Szoboszlai Mata János munkái. Kiadói papírkötés, kissé foltos, koszos borítóval.
17343.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
[Barthélemy, Jean-Jacques (1716-1795)] Abbé Barthelemy: Reise des jüngern Anacharsis durch Griechenland vierthalbhundert Jahre vor der gewöhnlichen Zeitrechnung. Siebenter und Letzter Theil. Aus dem Französischen des Herrn - -. Berlin,1793., F. L. Lagarde, 1 (rézmetszetű címkép) t. 1+114+CCLXIV p. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés, néhány foltos lappal.
17344.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
10
Hosszu Zoltán: Dani bá újabb tréfái. Illusztrálták: Nagytapolcsányi M. Jenő és Moldován István. Bp., é.n. (cca 1935), szerzői kiadás (M.T.I. Rt.-ny.), 63+(1) p. Kissé sérült kiadói papírkötés.
17345.

Hosszu Zoltán: Dani bá' újabb tréfái. Illusztrálták: Nagytapolcsányi M. Jenő és Moldován István. Bp., é.n. (cca 1935), szerzői kiadás (M.T.I. Rt.-ny.), 63+(1) p. Kissé sérült kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Bolanden Konrád: A keresztes vitézek. I-II. köt. Történeti elbeszélések. - - német eredetije után magyarítá: Dr. Rada István. Bp., én., Dvorzsák János, 280+304 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen sérülésnyomokkal, a borítón kopásnyomokkal, az első szennylap hiányos, a hátsó szennylap sérült.
17346.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
F. W. Bain: Hindu regék. A hajnal leánya. Buborékok az élet tengerén. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,én.,Rózsavölgyi. Kiadói egészvászon-kötés, benne az illusztrált elülső papírborítóval.
17347.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
[Pellegrini, Albert (1868-1941)] Diplomata: A Hannover-huszárok. Garay Ákos rajzaival. Második kiadás. Bp.,[1912.],Légrády. Átkötött kissé foltos félvászon-kötés.
17348.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Heszke Béla: Színház. Színháztörténeti Breviárium. Művészetek Kézikönyve II. Bp., 1944., Minerva. Kiadói kopott , foltos félvászon-kötés.
17349.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Harangozó Márta: Márkus László. Bp., 1984, Ifjúsági. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott kartonált papírkötés, sérült gerincel. A művész, Márkus László (1927-1985) színművész és az író Harangozó Márta (1941-2013) újságíró,író által ALÁÍRT példány.
17350.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Ovidius, Naso P(ublius) : A szerelem művészete. (Ars amatoria) Latin eredetiből ford. Gáspár Endre. Számozott példány. Bécs, (192?) Fischer (Köstlbauer ny.) 95 l. Egészoldalas illusztrációkkal. Papírborítóval, kötés nélkül. Számozott (14/500) példány, könyvárusi forgalomba nem került.
17351.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
11
Charles Bukowski: Hollywood. With an introduction by Howard Sounes. Edinburgh-London-New York, 2007., Canongate. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
17352.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Fekete István művei, 9 db:  Hajnal Badányban (Móra, 1981), A koppányi aga testamentuma (Móra, 1971), Zsellérek (Nesztor, 1990), Kele (Magvető, 1961), Csí és más elbeszélések (1970), Vuk (2010), Lutra (1963), Bogáncs (1970), Köd (1967.) Nagyrészt Mórás kiadások. Különféle kötésekben, változó állapotban.
17353.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Fekete István műveinek 11 kötete: Pepi-kert. A Szarvasi Arborétum története és leírása. (1960, Mezőgazdasági Kiadó. Megjelent 4000 példányban. Első kiadás.); Bogáncs I-II. köt. (1963, Móra, Ifjúsági Könyvtár); Lutra. (1965,Móra); Téli berek. (1969, Móra.); Ballagó idő. (1970, Móra, Első kiadás.); Tíz szál gyertya (1972, Móra); Rózsakunyhó. (1973, Móra. Első kiadás.); Csí és más elbeszélések. (1974, Móra); Tüskevár (1981, Móra); Vadászatok erdőn, mezőn. (1987, Mezőgazdasági, Első kiadás.); Erdei utakon (1987, Mezőgazdasági, Első kiadás.); Közte 5 első kiadással. Különféle kötésekben, változó állapotban.
17354.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft