Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 325

17391.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
Szkárosi Endre - Arany Imre: Verboterror. Performanszköltemények. Bp., 2013, Magyar Műhely Kiadó, 93 +(3) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Szkárosi Endre (eredeti nevén: Horváth Endre) (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész, intermediális művész, előadó által DEDIKÁLT példány.  SZKÁROSI ENDRE, a kortárs avantgárd irodalom egyik kulcsszereplője ismét a költészet lehetséges nyelveinek és kiterjesztéseinek, valamint a hordozó (ezúttal a könyv) összeillesztésének feszültségére alapozza új ,,költészetművészeti könyvmunkáját. Mintegy harminc év alatt bemutatott költői performanszaiból válogatva, azok képi, információs és szövegdokumentumaiból, a kapcsolódó versekből-szövegekből és az ezekhez írt új költeményekből sokrétű (grafikai, fotográfiai, tipográfiai és szöveg-) műegészeket készít, melyek egyenként is, együttesen is a valamikori performansz költői energiáit hivatottak a jelen idő számára újrateremteni - ma érvényes költői közlésként, performanszkölteményként illesztve azt a kortárs költészet univerzumába. A különböző időket, tereket, helyzeteket és műnyelveket összekötő egyes performanszköltemények kialakításában a műveket grafikailag és tipográfiailag is megtervező ARANY IMRE a költő alkotótársává válik. A vizuális és szöveghordozó felületként egyaránt működő könyvlapok és oldalpárok az olykor több lapra kiterjedő művek, ciklusok idő-tér-nyelv-sűrítményeinek kompozíciós terévé válnak, és így keltik fel azt a kreatív feszültséget, amely minden műalkotás sajátossága. (Forrás: Magyar Műhely Kiadó - magyarmuhely.hu)
17392.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
17393.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
17394.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
17395.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Móra Ferenc: Dióbél királyfi és társai. Egy öreg ember emlékei fiatal gyerekeknek. Bp., é.n. (cca 1930), Genius (Kunossy Grafikai Műintézet Rt.), 191+(1) p. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. A borító és a rajzok Jaschik Álmos munkái. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17396.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Szép Ernő: Valentine. Regény. Zádor István rajzaival. Bp., 1927, Singer és Wolfner, 231 p. Első kiadás. Számos szövegközi illusztrációval. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti illusztrált elülső papírborító bekötve.
17397.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Hartley, George: Philip Larkin 1922-1985, A Tribute. DEDIKÁLT! H.n., The Marvel Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17398.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Dicséret, Dicsőség. Emőd Tamás énekeskönyve az 1914-15. esztendőkből. Bp., 1915, Singer és Wolfner. Balogh István lapszámozáson belüli 6 egész oldalas, színes, kőnyomatú grafikájával! Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
17399.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
17400.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Számos színes nóta naponta. Szerk.: Gulyás Sándor. Érd, 2010, Gulyás András magánkiadása. Kiadói papírkötés. A könyv szerkesztője, Gulyás Sándor által DEDIKÁLT példány.
17401.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Bitó László: A technopuccs dosszié. DEDIKÁLT! 2007, Argumentum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17402.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft