2 200 Ft
Szezám könyv. Ifjúsági könyvtár 6 kötetéből készült kiadói kolligátum. Szerk.: Dr. Szemák István. [Egybekötve]: Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek.; Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek.; Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji).; Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák.; Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival.; Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Kiss Lajos rajzaival.; Pozsony-Bp.,é.n. (1896-1898),Stampfel Károly, 110+2; 102+2; 79+1; 104; 101+2; 132+2 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon kis hiánnyal, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, pár lapélen folttal, az első rész egy lapja (49/50) sérült.