Könyvek: Történelem

Tételek száma: 124

Bethlen István gróf beszédei és írásai. Válogatott beszédei. I-II. kötet. Bp.,1933, Genius,. Kiadói félbőr-kötés, kopottas borítóval, elvált gerinccel, belül jó állapotban.
15703.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Eötvös József: Levelek. Szerk., az idegen nyelvű leveleket ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Oltványi Ambrus. Eötvös József Művei. A kötet szerkesztője, Oltványi Ambrus (1932-1983) irodalomtörténész által Litván György (1929-2009) történész és felesége, Gál Éva (1928-2021) történész, levéltáros részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Magyar Helikon, 857+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopással.
15704.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Mályusz Elemér: Zsigmond király uralma Magyarországon. 1387-1437. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15705.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Marcus Cowper: Kalandos történelmi utazások. Readers Digest. Ford.: Sárváry Katalin. Bp., 2014, Tarsago. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva, mellékletekkel (facsimile dokumentumok). Kiadói kartonált papírkötés.
15706.

Marcus Cowper: Kalandos történelmi utazások. Reader's Digest. Ford.: Sárváry Katalin. Bp., 2014, Tarsago. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva, mellékletekkel (facsimile dokumentumok). Kiadói kartonált papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. I-III. köt. Ford. Fenyő László. I. köt.: Így kezdődött. Apis és este. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Bp., 1938., Grill Károly. Harmadik kiadások. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé laza fűzésekkel.
15707.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
J. F. Horrabin: Európa történetének térképe. A II.ik századtól a XX-ik századig. Fordította: Tamás Aladár. Bp., 1936, Faust Imre,159 p. Kiadói papírkötés,foltos, kopott borítóval, az elülső borító törésnyommal, az egyik sarkán kis hiánnyal. +G azdag László: Útitársunk a térkép. Bp., 1969, Gondolat. 350 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15708.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Mályusz Elemér: Zsigmond király uralma Magyarországon. 1387-1437. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
15709.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
A magyarországi gályarab prédikátorok emlékezete. Galeria Omnium Sanctorum. Szerk.: Makkai László. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15710.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Stegna Lajos: Tudományos térképezés a Kárpát-medencében 1918 előtt. Bp.,1998,Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
15711.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Magyar Zoltán: Keresztény lovagoknak oszlopa. (Szent László a magyar kultúrtörténetben.) Bp.,1996,Nemzeti Tankönyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15712.

Magyar Zoltán: "Keresztény lovagoknak oszlopa." (Szent László a magyar kultúrtörténetben.) Bp.,1996,Nemzeti Tankönyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Lengyel László: Pártházból a palotába. Universitas Politológia. Bp., 1998, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
15713.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Rákosi Jenő élete és művei. Szerk.: Süle Antal. Bp., 1930, Fővárosi Könyvkiadó, Fővárosi Nyomda Rt.-ny. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott gerinccel. Apponyi Albert, Harsányi Zsolt, Klebelsberg Kunó, Pekár Gyula, Radó Antal, Schöpflin Aladár és mások írásaival.
15714.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft