Desjardins, (Ernest) Ernő): A Magyar Nemzeti Múzeum római feliratos emlékei I.-II. Magyarította, bővítette és külön pótlékkal kiegészítette Dr. Rómer Flóris. Bp., 1873, M. Kir. Egyetemi Ny. Egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
Márki Sándor: II. Rákóczi Ferenc. III. köt.: 1709-1735. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Dézsi Lajos. Bp., 1910, Magyar Történelmi Társulat, 1 (címkép) t.+16+ 736 p.+ 24 (fekete-fehér képtáblák) + 3 (hasonmás) t. + 2 (térképek, közte 1 kihajtható) t. Kiadói aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, egészen apró kopásnyomokkal, névbélyegzőkkel, jó állapotban.
Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p.+2 kihajtható térkép. Későbbi kartonált papírkötésben, sérült gerinccel. "Sreter Janos bibliothekajabol" tulajdonosi névbejegyzéssel, feltehetően a felvidéki Sréter család egy tagjának névbejegyzésével.
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle könyvei VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egész- és félvászon kötésben, a borítókon kopásnyomokkal, az I. kötet hiányos címlappal, ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel, feltehetőleg egy szakembertől, történésztől, a lapok között újságcikkekke...
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A dí...
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I.-II. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(1) p., 368 p. Második kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, néhány kissé foltos lappal.
Török-magyar oklevéltár 1533-1789. A konstantinápolyi levéltárakban gyűjtötte és magyarra fordította néhai Karácson Imre. Szerk.: Thalloczy Lajos, Krcsmárik János, Szekfű Gyula. Bp., 1914, Szent István-Társulat (Stephaneum-ny.), 416 p. Sérült kiadói papírkötésben, zsírpapír védőborítóban, belül a lapok többségében jó állapotban.
Alfred Rambaud: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. Fordította Laukó Albert I-II. kötet. Bp., 1890, MTA, VIII+432; 446+1 p. Kihajtható térképekkel. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.