Társadalmi mozgalmak Magyarországon. (Kemény G. Gábor, Ortutay Gyula, Wesselényi Miklós és mások tanulmányai). Századok és Tanulságok. Szerk.: Hegedűs Géza. Bp., 1946, Anonymus (Révai-ny.), (4)+391 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 514 p. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval.
Csicsery-Rónay István - Cserenyey Géza: Koncepciós per a Független Kisgazdapárt szétzúzására 1947. Tanulmány és válogatott dokumentumok. Bp., 1998, 1956-os Intézet. Kiadói papírkötés.
Elek István (szerk.):A szabadságharc csatái 1848-1849. Bp., 1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, gerincnél részben levált, viseltes állapotban.